Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa vs depilacja mechaniczna  

725Views

Wiele osób zastanawia się co wybrać – kontynuować depilację swojej skóry tradycyjnymi metodami czy jednak pokusić się o zakup serii zabiegów depilacji laserowej. Z jednej strony depilacja tradycyjnymi metodami wydaje się być  tańsza.  Jednak należy ją powtarzać bardzo często co zabiera czas, ale i podrażnia skórę wywołując niemały dyskomfort.  Raz wykonana depilacja laserowa gwarantuje gładką skórę, wygodę i komfort w każdym miejscu i sytuacji!

 

Depilacja laserowa – czy karnacja ma znaczenie?

 

Depilacja laserowa jak sama nazwa wskazuje opiera się o działanie skoncentrowanej wiązki światła lasera, która trafia na skórę. Owe światło trafia na skórę, którą nagrzewa na zasadach fizyki. Dokładnie nagrzewane są barwniki skóry i włosów – melaniny. Melanina w momencie nagrzania przez laser nie doznaje żadnych uszkodzeń. Jednak cebulki włosowe już tak – to one są celem działania lasera, a melanina jest niejako jej pośrednikiem. Podwyższona temperatura niszczy cebulkę włosa i sprawia, że automatycznie wypada. Jeżeli cebulka włosowa zostanie zniszczona w odpowiedniej fazie wzrostu to już nigdy nie powinna się odbudować.

 

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-katowice/

 

Skuteczność zabiegów może zależeć od karnacji. Osoby o ciemniejszej karnacji charakteryzują się występowaniem większej ilości barwnika skóry (melaniny). Właśnie dlatego łatwiej usunąć z takiej powierzchni włosy w sposób skuteczny – więcej melaniny to większy kontrast i lepsze rozgrzanie, a więc większe prawdopodobieństwo uszkodzenia cebulki włosowej. Osoby o jaśniejszej skórze i włosach niestety mogą mieć większe problemy z skutecznością depilacji laserowej. Jednak cierpliwość popłaca i historia już widziała setki przypadków, które kończyły się powodzeniem.

 

Depilacja laserowa Katowice

  

Salony depilacji laserowej znajdują się w praktycznie całej Polsce. Jednak nie łatwo znaleźć te najlepsze, którym warto zaufać. Salony depilacja.pl znajdujące się miedzy innymi w Katowicach są godne polecenia – charakteryzują się profesjonalnym sprzętem i wykwalifikowanym personelem, któremu zaufała już niezliczona liczba osób.

 

 

 

root_808
the authorroot_808
https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/