Zdrowie i Uroda

Rzeźbienie sylwetki – czy zabiegi modelowania ciała są skuteczne?

241Views

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że pracę nad sylwetką należy rozpocząć na siłowni, a nie w gabinecie medycyny estetycznej. Przychodzi jednak taki moment, że dzięki diecie i ćwiczenia jesteśmy o krok od uzyskania ideału i wtedy pomóc mogą zabiegi modelowania ciała. Przedstawiamy sprawdzone procedury polecane przez ekspertów.

Jak zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc w rzeźbieniu sylwetki?

Zabiegi modelowania sylwetki nie są przeznaczone do odchudzania. Ich celem jest wspieranie treningów i zdrowego odżywiania, a nie redukcja masy ciała. Metody modelowania sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej opierają się na zastosowaniu nowoczesnych technologii, które usprawniają redukcję tkanki tłuszczowej i pomagają w ujędrnianiu skóry czy redukcji cellulitu. Zabiegi te skierowane są do osób o prawidłowej masie ciała lub niewielkiej nadwadze, które chcą pozbyć się drobnych niedoskonałości, opornych na metody odchudzania. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, przy pomocy zabiegów modelujących ciało można w łatwy sposób dotrzeć do opornych komórek tłuszczowych i zniszczyć je, często bez ingerencji w ciągłość naskórka.

Zabiegi modelowania ciała polecane przez ekspertów

Endermologia

Zabieg ten nazywany jest też masażem podciśnieniowym. Jego celem jest pobudzenie tkanki łącznej i podskórnej tkanki tłuszczowej. W tym celu stosuje się specjalne urządzenie wyposażone w głowicę podciśnieniową z elektronicznie sterowanymi rolkami. Endermologia przyspiesza przemianę materii i usprawnia usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu. Dla uzyskania pożądanych rezultatów zabieg wykonuje się kilka, kilkanaście razy. Efektem jest wyszczuplenie ciała, redukcja cellulitu, a także zmniejszenie obrzęków.

Lifting HIFU

Do innowacyjnych metod wyszczuplania i modelowania ciała należy lifting HIFU, czyli zabieg, który wykorzystuje technologię skoncentrowanej fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości. Procedura ta wyróżnia się tym, że oddziałuje aż na trzy warstwy: skórę właściwą, tkankę tłuszczową i powięź mięśniową. Dzięki temu jest w stanie wywołać podwójny efekt: wyszczuplenie ciała oraz poprawę napięcia skóry. Co istotne, dla uzyskania widocznych i długotrwałych rezultatów zabieg ten wystarczy wykonać jednorazowo lub w krótkich seriach.

Zabiegi z użyciem skoncentrowanej energii elektromagnetycznej

Jedną z najmniej inwazyjnych metod modelowania ciała jest stymulacja mięśni przy pomocy energii elektromagnetycznej. Zabieg ten działa w podobny sposób jak treningi fizyczne, z tym że z dużo większą intensywnością. Jedna półgodzinna sesja odpowiada wykonaniu około 800 brzuszków. Stymulator elektromagnetyczny działa niezależne od funkcji mózgu – generuje impulsy z tak szybką częstotliwością, że uniemożliwia fazę relaksacji mięśni. Dzięki temu możliwe jest wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni, redukcja tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry oraz wymodelowanie sylwetki.

Kriolipoliza

Terapia zimnem to sposób na redukcję znacznej ilości zbędnej tkanki tłuszczowej bez naruszania ciągłości naskórka. Kriolipoliza polega na „zamrożeniu” tłuszczu – tkanka chłodzona jest do temperatury około -8°C przez 70 minut. Zabieg jest odpowiednio monitorowany, nie ma więc ryzyka odmrożenia skóry. Zastosowana temperatura oddziałuje destrukcyjnie tylko na komórki tłuszczowe, które następnie usuwane są z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego w ciągu kilku tygodni. Kriolipoliza pozwala na usunięcie nawet 30-40% tłuszczu z danego obszaru.

Modelowanie ciała – o czym należy pamiętać?

Podstawą skutecznego modelowania ciała jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, która powinna odbywać się przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej, niezależnie od jego inwazyjności. Wybór odpowiedniej metody jest oczywiście uzależniony od indywidualnych potrzeb pacjenta, a także efektu, jaki chcemy uzyskać. Ważne jest również to, żeby po zabiegu wciąż przestrzegać zasad zdrowego stylu życia. Regularne ćwiczenia oraz zdrowe nawyki żywieniowe pomagają w utrwalaniu efektów modelowania sylwetki.

Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się od ekspertów z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/  root_808
the authorroot_808
https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/