Motoryzacja

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej – jak temat ten wygląda w praktyce?

462Views

Wakacje w przyczepie kempingowej to coraz modniejszy sposób na podróżowanie we dwoje czy z dziećmi. Przyczepy kempingowe pozwalają na swobodne podróżowanie oraz organizację noclegów gdzie tylko chcemy (oczywiście w granicach prawa). Decydując się na wakacje z przyczepą, musimy mieć świadomość, że istotne jest ubezpieczenie przyczepy kempingowej.

Czy ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest obowiązkowe?

Zgodnie z przepisami, przyczepa kempingowa to pojazd drogowy bez własnego silnika, który ciągnięty jest przez inny pojazd silnikowy, najczęściej samochód osobowy. Nowoczesne przyczepy kempingowe posiadają część do spania, kuchenki, niewielkie łazienki, szafki do przechowywania ubrań. Dzięki nim podróżowanie z rodziną staje się przyjemnością i świetną przygodą. Ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest zagadnieniem o które musimy zadbać przed wyruszeniem w drogę. W przypadku przyczepy kempingowej niezbędne okazuje się ubezpieczenie OC – chroni ono innych użytkowników drogi przed kolizjami spowodowanymi przez właścicieli polisy. W przypadku ubezpieczenia przyczepy polisa chroni przed uszkodzeniami, które może wyrządzić przyczepa. W trakcie jazdy element ten może najzwyczajniej odczepić się do samochodu. Dla wielu kierowców również manewrowanie samochodem z przyczepą okazuje się problematyczne. Ubezpieczenie przyczepy kempingowej pozwala też na pokrycie szkód kiedy źle zabezpieczona przyczepa stoczy się z miejsca postojowego.

Czy łatwo kupić ubezpieczenie przyczepy kempingowej?

Okazuje się, że nie wszyscy ubezpieczyciele oferują ubezpieczenie przyczepy kempingowej. Konieczne jest więc sprawdzenie oferty towarzystw ubezpieczeniowych i wybranie oferty najbardziej korzystanej cenowo dla nas. Dobrym pomysłem może też okazać się ubezpieczenie przyczepy w formie AC. W ten sposób przyczepa jest chroniona w bardzo szerokim zakresie.

 

 

 

root_808
the authorroot_808
Solidny metalowy taboret stołek Industrialna półka typu loft do łazienki Wysoki stolik do kuchni