Ciekawe

Wygodny strój dla jeźdźca – jak ubrać się do jazdy konnej?

2.89KViews

Jazda konna jest sportem, który nie wychodzi z mody – decydując się na ten rodzaj aktywności możemy być pewni, że zapewniamy sobie hobby na całe życie. Jazda konna pozytywnie wpływa na cały nasz organizm i jest określana jako sport ogólnorozwojowy: pracuje większość mięśni, wzmacniany jest nasz grzbiet. Jak przygotować się do jazdy konnej? Jaki strój wybrać?

Kask, buty, spodnie – niezbędnik jeźdźca

Przygotowując się do pierwszych jazd  na padoku czy też w terenie koniecznie pomyślmy o wygodnym stroju, który zapewni nam komfort i bezpieczeństwo. Podstawą jest zawsze kask – kaski jeździeckie znajdziemy w sklepach jeździeckich. Szukając idealnego modelu kierujmy się przede wszystkim rozmiarem – kaski różnią się w obwodzie. Wiele z oferowanych kasków posiada niewielki daszek, który ochroni nasze oczy podczas jazdy w pełnym słońcu. Pamiętajmy również o tym, że kask musi być zawsze zapięty pod szyją!

Niezwykle ważnym elementem są bryczesy jeździeckie – bryczesy to rodzaj spodni, które idealnie przylegają do skóry. Bryczesy powinny spełniać kilka warunków: muszą być trwałe, zapewniać komfort i być elastyczne. Trwałość jest tu kluczowym elementem: podczas jazdy bryczesy ocierać się będą o elementy siodła – w przypadku niskiej jakości tkanin bardzo szybko zaczną się one przecierać.

Podczas jazdy konnej warto mieć także dedykowane buty. Najpopularniejsze są obecnie sztyblety, które chronią kostki przed urazami. Najlepszym rozwiązaniem okażą się buty z naturalnej skóry – są one odporne na uszkodzenia, zapewniają odpowiednią wentylację stopy.

Kurtka, polar, odzież techniczna

Jak zabezpieczyć klatkę piersiową podczas jazdy konnej? O ile w czasie ciepłych dni nie jest to problemem, o tyle w okresie jesieni i zimy warto o tym pomyśleć. Najlepsze okażą się kamizelki puchowe oraz odzież techniczna lub też polary z długimi rękawami.

 

root_808
the authorroot_808
https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ zobacz zobacz