Dom i Wnętrze

Taras na dachu domu – jak go zaaranżować?

496Views

Taras na dachu domu to idealna przestrzeń do odpoczynku. Aby móc korzystać z takiego tarasu konieczne jest jego odpowiednie zaaranżowanie. Olbrzymia ilość kompletów meblowych oraz dodatków pozwoli na wykreowanie miejsca dopasowanego do potrzeb.

Romantyczny taras na dachu domu

Jak stworzyć romantyczną aranżację przestrzeni na tarasie? Warto zacząć od odpowiednich mebli. Biały komplet meblowy z technorattanu stanie się centralnym punktem na tarasie. Warto wybrać sofę narożną oraz dopasowany do niej stolik kawowy. Na stoliku bez trudu zmieści się kilka filiżanek z kawą, spodki z ciastami, kieliszki wina. Uzupełnieniem dla miłego popołudnia może być wazon z kwiatami. Wieczorami nastrój stworzą eleganckie lampiony z rattanu – w ich wnętrzu znajduje się szklane naczynie w którym ustawia się świecę. Lampiony można ustawić na ziemi, na parapetach lub też powiesić. Tak zaaranżowany taras na dachu domu stanie się idealnym miejscem do relaksu!

Jak zadaszyć taras na dachu domu?

Chcąc cieszyć się latem i wspaniałą, letnią aurą, warto zadbać o odpowiednią ochronę przed słońcem. Zadaszenia tarasowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych i stanowią one ciekawą alternatywę dla klasycznych parasoli. Pergole tarasowe to konstrukcje wznoszone modułowo – elementy aluminiowe są malowane proszkowo, przez co konstrukcja jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, korozją. Dach pergoli tworzony jest z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. W ten sposób użytkownicy mogą decydować o tym jak wiele światła wpada pod pergolę. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach skutecznie chroni nie tylko przed silnym słońcem, ale i też niespodziewaną mżawką! Zadaszenia tarasowe mogą być uzupełniane o elementy takie jak rolety boczne czy frontowe.

root_808
the authorroot_808
zobacz zobacz zobacz wiecje