Dom i Wnętrze

Nowoczesny parasol ogrodowy

1.3KViews

Jak zmienić zwykłą przestrzeń wypoczynkową w wyjątkowe miejsce, z którego korzystać będą wszyscy domownicy? Okazuje się, że nie jest to trudne – wystarczą odpowiednie meble, dodatki oraz parasol ogrodowy. Co musimy wiedzieć kupując wyposażenie przydomowego ogrodu czy tarasu? Na co zwracać szczególną uwagę?

Parasol ogrodowy – jaki model wybrać?

Szukając odpowiednich elementów wyposażenia tarasu czy ogrodu najczęściej skupiamy się na meblach. Chcąc, aby nasz wypoczynek był pełniejszy powinniśmy jednak pamiętać o tym, jak ważna jest skuteczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Stawiając na parasol ogrodowy zapewniamy sobie nie tylko wyższy komfort, ale również znacząco podnosimy estetykę miejsca wypoczynkowego. Parasole ogrodowe projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami – stonowane kolory czaszy są łączone z trwałymi tworzywami i materiałami. Taki parasol posłuży nam przez wiele lat i z pewnością sprawi, że każda chwila na świeżym powietrzu będzie lepsza!

Jak zbudowany jest parasol ogrodowy i jak o niego dbać?

Parasole ogrodowe zbudowane są z materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia czy ścieranie. Stelaż tworzony jest z aluminium malowanego proszkowo – materiał ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, korozją. Osadzenie stelaża na ruchomej stopie pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi – to jeden z wielu punktów regulacji parasola. Czasza wykonana jest z tkanin technicznych – pokrywa się je warstwą poliuretanu, aby chroniły zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i przed deszczem. Czasza, w zależności od modelu, może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Dzięki temu jeszcze lepiej dopasujemy kąt padania cienia. Kupując parasol ogrodowy warto również pomyśleć o pokrowcu, który pozwoli na skuteczną ochronę parasola w okresie jesieni i zimy.

 

 

 

root_808
the authorroot_808
zobacz https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://absenting.com.pl/przemyslowy-szlif-w-twoim-domu-sekret-mebli-loftowych/