Zdrowie i Uroda

Słomki z makaronu – poznaj ekologiczny produkt

2.51KViews

Na rynku powstaje coraz to więcej produktów, które z powodzeniem zastępują tworzywo sztuczne jakim jest plastik. Wśród dostępnych słomek z papieru, trzciny, bambusa jednorazowych lub wielorazowych, znajdziemy również z makaronu. Bez problemu możesz je użyć do napojów, a one nie zmienią komfortu spożywania drinków, soków czy koktajli.

Wyroby z natury czyli słomki makaronowe

Słomki makaronowe mogą z powodzeniem być używane do zimnych, letnich i ciepłych napojów przez co najmniej kilka godzin. Nie mają przeznaczenia jedynie do napojów gorących, gdyż mogą znacznie szybciej stracić swoją trwałość. Produkt ten jest w pełni biodegradowalny i rozłoży się przydomowym kompostowniku. Materiał, z którego zostały stworzone słomki biodegradowalne to pszenica durum. Wyrabia się z niej mąkę, która lepiej nadaje się do produkcji makaronów. Z racji tego nazywana jest pszenicą makaronową.

Eko rurki to jednorazowe wyroby. Rozłoży się maksymalnie w przeciągu kilku dni, a ich produkcja jest w 100% z naturalnych składników. To alternatywa dla plastiku, którego rozkład trwa nawet kilkaset lat. Korzystanie ze słomki makaronowej nie wpływa na zmianę spożywania smaku napoju. Dlatego chętnie wybierana jest przez lokale gastronomiczne i bary, które chcą zaskoczyć swoich klientów.

Wygoda użytkowania i ochrona środowiska

Średnica słomki makaronowej wynosi 6,2 mm, a jej długość 25 cm. Bez problemu może zostać przełamana, jeżeli w danym momencie potrzebujemy krótszej słomki dla wygody użytkowania. Sprawdzą się przy płynnych, jak i gęstych napojach, m.in. szejków zimnych czy zblendowanych owocach lub warzywach.

Makaronowe słomki to kolejny produkt, które ma ograniczyć wytwarzanie plastikowych rurek. Takie zmiany w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych są obecnie zauważalne. Papierowe kubki z kawą na wynos czy opakowania papierowe, w których otrzymujemy jedzenie, stają się już normą. 

 

root_808
the authorroot_808
https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ zobacz wiecje