Dom i Wnętrze

Jaki narożnik do salonu wybrać?

484Views

W każdym mieszkaniu czy w domu konieczna jest strefa, w której domownicy będą mogli spotykać się i odpoczywać. Takim miejscem najczęściej jest salon lub pokój dzienny. Aranżacja takiej przestrzeni jest kluczowa! Podstawowym elementem wyposażenia jest narożnik z dopasowanym fotelem.

Narożnik z fotelem – komplet idealny!

Narożnik, dopasowany do niego fotel oraz niski stolik kawowy to idealny zestaw do tego, by móc odpocząć po długim dniu spędzonym w szkole czy w domu. Narożniki tworzone są z dużą precyzją, a ich wybór jest praktycznie nieograniczony. Możliwe jest wybranie mebla dla trzech użytkowników, jak również znacznie większe narożniki. Budowa narożnika sprawia, że możliwe jest odpoczywanie na nim w pozycji siedzącej, jak i ucinanie sobie regeneracyjnych drzemek. Jak zbudowane są narożniki? Ich konstrukcja opiera się najczęściej na płytach meblowych, które zabezpieczone są przed odkształcaniem, działaniem wilgoci. Wnętrze narożników i foteli wypełniają sprężyny oraz gąbki, dzięki czemu meble zapewniają wysoki komfort wypoczynku. Wiele uwagi zwracają także tapicerki. Są one tworzone z tkanin o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia, wnikanie kurzu. Najczęściej wykorzystywane są tkaniny mieszane, w których znaleźć można bawełnę i włókna syntetyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się narożniki tapicerowane tkaninami welurowymi.

Narożnik z funkcją relaksu lub spania

Narożniki konstruowane są tak, by w jak największym stopniu odpowiadały oczekiwaniom klientów. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się narożnik z funkcją relaksu – taki mebel posiada wysuwane zagłówki i podnóżki, które mogą być wysuwane, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Inną propozycją są narożniki z funkcją spania. Są to narożniki, które wieczorami można zmienić w wygodne łóżka, np. dla gości. Narożniki takie posiadają przemyślaną konstrukcję, by ich rozkładanie nie było problematyczne.

root_808
the authorroot_808
https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ zobacz zobacz