Technologia

Jak wybrać mocną hulajnogę elektryczną?

1.04KViews

Hulajnogi elektryczne to marzenie większości osób, które myślą o tym, by na przykład przesiąść się z samochodu do bardziej ekonomicznego i ekologicznego środka transportu. Mocna hulajnoga elektryczna to najczęściej pewność, że uda się dzięki niej pokonać dłuższy dystans na jednym ładowaniu, a także przejechać trasę o różnym stopniu nachylenia, czy cechującej się nierównościami. Na co więc zwracać uwagę, kiedy pierwszy typ to właśnie moc hulajnogi?

Jakie cechy hulajnogi elektrycznej określają jej moc?

Mocne hulajnogi elektryczne to przede wszystkim te, które mają mocny silnik. Co to oznacza w praktyce – modele z wyższej półki pod tym względem są wyposażone w silnik o mocy 500W jak chociażby hulajnoga SkateFlash SK URBAN 3.0. Inny mocny model pod tym względem to hulajnoga elektryczna SkateFlash SK URBAN 4.0 – ma silnik o mocy aż 700W. Wybierając te mocne hulajnogi elektryczne, można spodziewać się, że poradzą sobie w zasadzie na każdym terenie. Taka moc przekłada się zwykle również na większą prędkość. Jadąc więc hulajnogą SkateFlash SK URBAN 3.0, można rozpędzić się do 45 km/h. Hulajnoga  SkateFlash SK URBAN 4.0 to jeszcze większe przyspieszenie – do 50 km/h. Jeżeli ktoś chciałby znacznie szybciej pokonać trasę, gdy spieszy się rano do pracy, takie modele będą jechać w naprawdę dobrym tempie. Nie trzeba przy tym stać w korkach, czy martwić się o to, że utrzymanie tego pojazdu jest drogie.

Jakie inne parametry wskazują na mocną hulajnogę?

W naszej ofercie znajdziesz wiele hulajnóg elektrycznych, które mają silnik o mocy 350W i moc ta jest zupełnie wystarczająca do pokonywania standardowej, miejskiej trasy. Wśród tych modeli także uda się znaleźć hulajnogi elektryczne, które można określić jako mocne. Wskazują na to dodatkowe parametry, jak chociażby solidne koła, czy siodełko, które wskazują na to, że daną hulajnogą uda się dojechać w zasadzie wszędzie.

Jednym z mocnych modeli o silniku 350W jest, chociażby Techlife L5T – doskonale radzi sobie podczas jazdy w trudnych, zimowych warunkach. Jest wyposażona w specjalne, 10-calowe, pompowane opony, które bardzo dobrze znoszą jazdę po różnych nawierzchniach, jak kostka brukowa, trawa, czy żwir.

Czy mocna hulajnoga elektryczna to dobry pomysł?

Kupując hulajnogę elektryczną, warto dobierać model do swoich indywidualnych oczekiwań. Jeśli jednak jazda na hulajnodze ma być bardziej regularna niż sezonowa, czyli ma to być podstawowy środek transportu, dany model powinien odznaczać się niezawodnością. Nawet wtedy, gdy w danym momencie nie trzeba wykorzystywać w pełni jego potencjału. Gdyby jednak zdarzyło się, że trzeba gdzieś szybko dojechać, wtedy moc silnika i wytrzymała konstrukcja mają olbrzymie znaczenie.

root_808
the authorroot_808
zobacz zobacz wiecje alive.org