Dom i Wnętrze

Szablony liter i cyfr – dostępne opcje

1.04KViews

Szablony, na których znajdują się wzory liter i cyfr, są wykorzystywane przy znakowaniu (zarówno poziomym, jak i pionowym) w halach produkcyjnych, magazynach, na parkingach, drogach czy ulicach. Pomogą w odnalezieniu drogi czy odpowiedniej przestrzeni. Szablony liter i cyfr – dostępne opcje. Co znajdziemy w sklepach?

Szablony liter i cyfr – wykonanie

Szablony liter i cyfr muszą być wykonane z materiału, który nie zniszczy się podczas ich używania. Producenci najczęściej stawiają na poliester – syntetyczny materiał, który charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałością. Poliester jest bardzo popularny i wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu.

Szablony powinny się nadawać do ponownego używania i być stosunkowo łatwe w czyszczeniu. Kolor szablonu nie ma żadnego znaczenia, gdyż ma on tylko pomóc w odrysowaniu litery bądź cyfry. Kolory szablonów zwykle są więc neutralne (najczęściej szary, czarny lub przezroczysty).

Dostępne rozmiary szablonów liter i cyfr

W sklepach znajdziemy różne rozmiary szablonów liter i cyfr. Ich wybór powinien zależeć przede wszystkim od docelowego zastosowania. Powinniśmy sobie zadać pytanie, ile mamy miejsca na dane oznaczenie i z jakiej odległości powinno być widoczne.

Ważne jest też to, by zwrócić szczególną uwagę na wymiary, kiedy dokonujemy zakupu. Zazwyczaj podawane są wysokości samych liter czy cyfr, a nie całego szablonu (cały szablon będzie nieco większy). Popularne wymiary to 5, 15 bądź 30 centymetrów, ale da się znaleźć też inne modele, nawet do 60 centymetrów (kiedy cyfra czy litera musi być widoczna z daleka).

Rodzaje szablonów liter i cyfr – czcionki

Możemy wybrać różne czcionki szablonów liter i cyfr – producenci zadbali o to, by na rynku pojawiły się różne rodzaje. Należy jednak pamiętać o tym, że gdy kupujemy szablony do zastosowania w jednym miejscu (np. na parkingu) bardziej estetycznie będzie wyglądać, gdy wszystkie litery i cyfry będą w jednym rozmiarze i jedną czcionką. Warto więc kupić wszystkie szablony u jednego producenta – zwykle wyjdzie to też korzystniej cenowo niż kupowanie w różnych sklepach.

Szablony z poliestru (czy innego twardego, wytrzymałego materiału) są wielorazowe, czyli możemy je zostawić i zastosować wtedy, kiedy będą potrzebne kolejny raz, np. po malowaniu ścian czy by stworzyć inne oznaczenia w przyszłości. Można ich używać do malowania cyfr i liter farbą bądź sprejem – to nasz wybór.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.

root_808
the authorroot_808
Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu Komplet stolików kawowych live url