Ciekawe

Sita do przesiewaczy usprawniają pracę w wielu gałęziach przemysłu

413Views

Sita do przesiewaczy to siatki techniczne stosowane w celu wykonania dokładnego i szybkiego procesu filtracji, separacji i klasyfikacji. Są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, najczęściej są mocowane na różnego rodzaju przesiewaczach. Czy jest przesiewacz i do czego służy? Jest to maszyna przemysłowa, która ma zadanie oddzielić gruboziarniste cząstki od mniejszych i lżejszych tak, aby docelowy produkt był jak najwyższej jakości bez zanieczyszczeń i niepożądanych elementów. Przesiewacz w czasie ruchów obrotowych potrząsa daną cieczą lub ciałem stałym i sprawia, że większe cząstki opadają na dół, a mniejsze takie jak na przykład pyły są zatrzymywane w cylindrze przez sita do przesiewaczy. 

Przesiewacze dzielimy na ekranowe, mechaniczne i wykonane ze stali nierdzewnej. Najbardziej ekonomiczne są przesiewacze mechaniczne, które nie wymagają użycia energii elektrycznej do działania jedynie siły potrzebnej do przepchnięcia określonych materiałów. Do prawidłowego bezawaryjnego funkcjonowania przesiewacza niezbędne jest odpowiednie dobranie sita. Sita do przesiewaczy różnią się takimi parametrami jak zakres oczek i średnica drutu i musimy je dobrać odpowiednio do przeprowadzanego procesu i rodzaju materiału, z jakim będzie pracować przesiewacz. Niektóre sita są dedykowane do materiałów sypkich, inne do materiałów ciężkich i budowlanych a jeszcze inne do materiałów wilgotnych lub zanieczyszczonych. Odpowiednio dobrane sita nie ulegają korozji, są odporne na warunki mechaniczne i atmosferyczne, a także nie zapychają się w trakcie procesu filtracji i nie przepuszczają do przesiewacza cząstek, które mogłyby spowodować jego awarię i znaczne przestoje w produkcji. Sita do przesiewaczy to produkt dla perfekcjonistów, którym zależy na precyzji i jakości, a także na zwiększeniu zysków i wyróżnieniu się wśród konkurencji nienagannie wyselekcjonowanym produktem. 

Jakie są dostępne sita do przesiewaczy?

Aktualnie możemy wybierać spośród wielu rodzajów sit do przesiewaczy. Sita tkane mają najdrobniejsze oczka i sprawdzą się zarówno do przesiewaczy wibracyjnych, jak i jako sita obrotowe do łapaczy bębnowych, w koszach filtracyjnych, krążkach filtracyjnych, we wkładach filtrujących i do przesiewania materiałów sypkich o małej objętości. Kolejne sita do przesiewaczy to sita harfowe. Mogą one pracować w warunkach podwyższonej temperatury, a także z produktami, które trudno przefiltrować ze względu na strukturę, a także zwiększoną wilgotność. Podobne właściwości mają sita strunowe. Mają one największą powierzchnię roboczą, a także szczelinowy przebieg oczek, który sprawdza się idealnie w przypadku przesiewaczy, bo zapobiega przed zatykaniem się. 

Sita do przesiewaczy harfowe i strunowe, dzięki drganiom w czasie pracy mają zdolność do samooczyszczania się. Najbardziej wytrzymałe są sita zgrzewane. Są wykonane ze stali nierdzewnej i mają specjalną powłokę, dzięki której nie ulegają ścieraniu w trakcie tarcia materiału o druty oczka. Sita zgrzewane mogą pracować z materiałami o bardzo dużej wadze. Dodatkowo świadczy o tym fakt, że poza ich zastosowaniem w przesiewaczach mogą być używane jako elementy konstrukcyjne i kraty zabezpieczające. Ich oczka są bardzo stabilne. Sita zgrzewane szczelinowe to najbardziej zaawansowany rodzaj sit. Sprawdzają się nie tylko w przesiewaczach, ale również jako podkłady sitowe, elementy łuków sitowych, koszy do wirówek, pras i łuków bębnowych. Sita zgrzewane szczelinowe mogą brać udział w ciśnieniowych i bezciśnieniowych procesach filtracji, a także pracować z dużymi obciążeniami ze względu na znaczną wytrzymałość. Sita do przesiewaczy są szeroko wykorzystywane w branżach przemysłu maszynowego, skalnego, górniczego, spożywczego, w rolnictwie, farmacji i budownictwie. Przesiewacze biorą udział w procesie wydobycia surowców mineralnych i rafinacji, dzięki czemu wspomagają wykorzystywanie bogactwa naturalnego.

root_808
the authorroot_808