Ciekawe

Ubezpieczenie samochodu – jakie czynniki wpływają na jego cenę?

292Views

Koszty utrzymania samochodu są obecnie wysokie. Każdy kierowca musi uwzględnić w swoim budżecie paliwo, regularne przeglądy, niespodziewane naprawy i konserwację oraz składkę za ubezpieczenie. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej ubezpieczeniom komunikacyjnym. Czy każdy kierowca płaci za OC tyle samo? Jakie zmienne wpływają na kwotę widniejącą na umowie z ubezpieczycielem? Sprawdź!

 

Ile zapłacisz za podstawowe ubezpieczenie samochodu?

Zakres podstawowego ubezpieczenia komunikacyjnego (OC) określa ustawa. Mimo tego, ceny oferowane przez poszczególne towarzystwa różnią się od siebie. Wysokość składki dla danego kierowcy obliczana jest na podstawie wielu czynników. Do najważniejszych zaliczamy: doświadczenie, wiek i miejsce zamieszkania kierowcy, model i markę samochodu, jego przebieg, rok produkcji, moc i pojemność. W tym roku średnia składka za OC w wyniosła 524 zł.

Pamiętaj o tym, że ubezpieczenie samochodu jest w Polsce obowiązkowe. Ważne jest, aby zachować ciągłość polisy. Nawet jednodniowa luka między polisami będzie miała poważne konsekwencje. Aby nie narazić się na dotkliwe kary finansowe, pilnuj terminarza i opłacaj składki w terminie.

 

Cena nieobowiązkowego ubezpieczenia

W przypadku dodatkowych polis, takich jak autocasco, assistance czy NNW, na ponoszone koszty dodatkowo wpływa wybrany wariant. W odróżnieniu od polisy OC, klient może wybierać spośród wielu zróżnicowanych ofert, których warunki samodzielnie ustala każde towarzystwo.

 

Internetowe kalkulatory

Zanim podpiszesz umowę z danym ubezpieczycielem, skorzystaj z dostępnego w sieci kalkulatora. Dzięki prostemu w użyciu narzędziu szybko porównasz ze sobą oferty czołowych towarzystw i znajdziesz najkorzystniejszy wariant.

 

 

root_808
the authorroot_808
Metalowy stojak na ręczniki live url Stolik pomocniczy na laptopa