Ciekawe

Ubezpieczenia samochodowe – co musimy o nich wiedzieć?

2.48KViews

Własny samochód to niewątpliwie wygoda i powód do dumy – współcześnie posiadając własny samochód możemy nie tylko wygodnie podróżować do pracy, ale również nie być zależnym od komunikacji publicznej. Posiadacze samochodów mają jednak obowiązki – konieczne jest coroczne odnawianie policy OC oraz dbanie o stan techniczny samochodu. Co wiąże się z tymi dwoma zagadnieniami?

Dlaczego stan techniczny samochodu jest tak ważny?

Decydując się na używany samochód z drugiej ręki ryzykujemy, że poprzedni właściciel nie był z nami szczery odnośnie stanu technicznego pojazdu. Sami musimy określić, czy jakość samochodu jest zadowalająca. Aby móc zgodnie z prawem jeździć naszym samochodem po polskich drogach konieczne jest coroczne badanie techniczne, wykonywane w okręgowych stacjach diagnostycznych. Badanie diagnostyczne wykonywane jest przez mechaników i składa się z kilku elementów – sprawdzany jest stan podwozia na obecność rdzy, ale również jakość amortyzatorów, stan hamulców, stan układu kierowniczego, działanie świateł. Jeśli stan samochodu jest zadowalający mechanicy potwierdzają to odpowiednią pieczątką w dowodzie rejestracyjnym samochodu i adnotacją w systemie krajowym. Jeśli samochód nie przejdzie przeglądu jesteśmy zobligowani do dokonania wszelkich napraw zaleconych przez mechaników.

Ubezpieczenie OC – obowiązkowe dla każdego kierowcy

Poruszając się po polskich i zagranicznych drogach musimy mieć świadomość możliwości spowodowania wypadku. Dzięki ubezpieczeniu OC (odpowiedzialności cywilnej) możliwe jest pokrycie strat wykonanych przez nas na drodze – mówią specjaliści z firmy beesafe.pl. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego kierowcy, a jego kupna dokonamy w agencjach ubezpieczeniowych. Sporą wygodą jest również to, że ubezpieczenie OC możemy zakupić przez Internet!

 

root_808
the authorroot_808
https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/