Zdrowie i Uroda

Po jakim czasie widać efekty RF mikroigłowej?

13Views

Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem, do którego przeprowadzenia wykorzystuje się urządzenie wyposażone w dziesiątki niewielkich igiełek. Z ich pomocą wykonuje się drobne nakłucia na powierzchni skóry, co powoduje powstanie kontrolowanego stanu zapalnego. Jednocześnie urządzenie emituje fale radiowe, które docierają do głębszych warstw skóry i stymulują zachodzenie w nich wzmożonych procesów regenerujących. Jakie są podstawowe założenia radiofrekwencji mikroigłowej? Kiedy pojawiają się pierwsze widoczne efekty i o jakich rezultatach mowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa — kilka podstawowych informacji

Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, który wiele osób uważa za alternatywną metodę dla chirurgicznego liftingu skóry. W trakcie omawianej procedury urządzenie emituje fale radiowe, które podgrzewają tkanki i stymulują zachodzące w nich procesy regeneracyjne. Wzmożonej produkcji ulegają włókna kolagenowe i elastyna. To z kolei oznacza, że poprawie ulega struktura skóry, jej napięcie i tekstura.

 

Mikronakłuwanie w połączeniu z emisją fal elektromagnetycznych oddziałuje na różnych poziomach i warstwach skóry, przez co cała procedura skutkuje wielowymiarowymi efektami wizualnymi. Radiofrekwencja mikroigłowa rekomendowana jest przez lekarzy pacjentom, którzy poszukują sposobu na odmłodzenie skóry i jej lifting bez konieczności poddawania się zabiegom z wykorzystaniem skalpela.

 

Jak uważa lekarz Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, radiofrekwencja jest zabiegiem, który może być pomocny w wielu obszarach. Wpływa na kondycję skóry, jest także stosowany przy zmniejszaniu rozstępów i blizn. Spłyca zmarszczki i poprawia koloryt cery.

Jakie są efekty zabiegu? Kiedy można je zauważyć?

Widoczność efektów zależy od tego, o jakich rezultatach mowa. Pierwsze z nich są zauważalne już po zabiegu. Przede wszystkim będzie to odczuwalne przy dotyku napięcie skóry, a także wygładzenie naskórka.

 

Kolejno, w czasie kilku najbliższych miesięcy, skóra regeneruje się coraz bardziej, co przekłada się na odczuwalną i widoczną poprawę jędrności. Pacjenci zauważają także u siebie spłycenie zmarszczek, a w przypadku tych niewielkich — ich duże wygładzenie lub zniwelowanie. Wyrównany koloryt cery sprawia, że wygląda się promienniej i młodziej — również dzięki zmniejszonym porom. Zabieg służy ponadto redukowaniu blizn i rozstępów.

 

Nowe włókna kolagenowe i elastyna zagęszczają strukturę skóry, co może także przyczynić się do zmniejszenia widocznych cieni pod oczami. Do zabiegu zgłaszają się ponadto pacjenci, którzy nie radzą sobie z problemem nadpotliwości.

 

Zachodzenie procesów regeneracyjnych w skórze jest często kwestią indywidualną. Zależy od wielu aspektów, do których zalicza się rodzaj problemu, z jakim zgłasza się pacjent, poziom jego zaawansowania, dieta, ekspozycja na promieniowanie słoneczne i inne czynniki wzmagające proces fotostarzenia się skóry. Niekiedy cała terapia musi składać się z kilku sesji zabiegowych, co pacjent ustala na konsultacji z lekarzem.

 

Rezultaty można zauważyć w czasie od jednego do pięciu miesięcy po wykonaniu radiofrekwencji mikroigłowej. Efekty zabiegowe mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat po przeprowadzeniu omawianej procedury.

Czy każdy może zgłosić się na zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Do zabiegu mogą zgłaszać się pacjenci w każdym wieku. Procedura jest zawsze poprzedzona konsultacją z lekarzem i wnikliwym wywiadem medycznym, aby upewnić się, że pacjent może poddać się radiofrekwencji mikroigłowej.

 

Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane na ten zabieg, to kobiety w ciąży i obecnie karmiące piersią. Trzeba również zrezygnować z całej procedury, jeśli choruje się na epilepsję, jest się w trakcie leczenia onkologicznego lub u pacjenta objawia się nieuregulowana cukrzyca. Przeciwwskazaniem jest ponadto posiadanie rozrusznika serca, metalowych implantów w ciele, a także problemy zdrowotne pod kątem gojenia się ran.

 

Jeśli chciałbyś przystąpić do omawianego zabiegu, umów się na wstępną konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

root_808
the authorroot_808
Drewniano stalowy hoker w stylu loft Metalowy stojak na ręczniki live url