Ciekawe

Jak wybrać dobre buty na rower?

1.3KViews

Przeciętny rowerzysta, gdy kompletuje swój zestaw do jazdy na rowerze, skupia się głównie na odzieży, odpowiednim zabezpieczeniu głowy, ale też na oświetleniu roweru czy też na wyposażeniu się w takie gadżety jak licznik lub uchwyt na telefon. Zupełnie niestety pomijają kwestie tego, jakie się posiada na rowerze buty.

Dlaczego to tak ważne?

Dlaczego jednak posiadanie odpowiedniego rodzaju butów jest tak istotne? Przecież nie powinno mieć to teoretycznie żadnego znaczenia czy jeździmy w trampkach, czy też w butach rowerowych spd. Jak się jednak okazuje, ma to ogromne znaczenie.Każdy bardziej zaawansowany rowerzysta wie, że łączenie butów z pedałami jest kluczowe pod względem stabilności jazdy, lecz również jej efektywności. W przypadku słabej jakości butów, w trakcie jazdy często dochodzić będzie do przemieszczania się stopy na pedale i szukania, nawet w zupełnie podświadomy sposób jej stabilności. Jak łatwo się domyślić, tracona w ten sposób będzie energia. I zamiast trafiać na napęd, jest ona tracona i marnowana.

Dlaczego warto mieć buty rowerowe spd?

System butów i pedałów rowerowych spd, stworzony został z myślą o przeciwdziałaniu utracie energii na styku buta z pedałem. Jest to złącze zatrzaskowe, które na sztywno wpina but w pedał, uniemożliwiając jego jakikolwiek inny ruch, niż stabilne pedałowanie. Dzięki temu cała energia przekazywana jest bezpośrednio do napędu.Niestety takie rozwiązanie jest stosunkowo drogie, a także wymaga sporo wprawy. Z powodu wpiętego na stałe buta, jakakolwiek utrata stabilności na rowerze oznaczać będzie wywrotkę, ponieważ niedoświadczona osoba nie zdąży wypiąć buta i podeprzeć się nogą. Dodatkowo w takich butach nie da się wygodnie chodzić, dlatego też, jeśli ktoś często schodzi z roweru, aby np. obejrzeć okolice, nie powinien korzystać z takiego systemu.

Buty dla amatorów

Wszystkie powyższe wady powodują, że buty rowerowe spd polecane są przede wszystkim zawodowcom i nieco bardziej zaawansowanym amatorom. Osoby, które uzwajają roweru jedynie jako środka transportu lub rekreacyjnie, powinny zainwestować w dobrej jakości buty przeznaczone do jazdy na rowerze, lecz jednocześnie nieuniemożliwiające normalne chodzenie. Warto jednak pamiętać, że takie buty powinny mieć przede wszystkim grubą podeszwę, niską cholewkę, a także powinny dobrze przylegać do stopy. Warto również wybrać model uszyty z odpowiedniego materiału, który będzie np. wodoodporny, dzięki czemu nie będzie ryzyka zamoczenia stopy podczas deszczu.Jak więc widać, kupienie dobrych butów, choć nie jest łatwe, to jednak warto ponieść nieco wysiłku, ponieważ jazda na rowerze stanie się znacznie wygodniejsza i przyjemniejsza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty rowerowe spd https://agasport.com.pl/buty-rowerowe-spd-cat-70.

root_808
the authorroot_808
Solidny metalowy taboret stołek Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/