Biznes

Gap year i praca za granicą – warto?

2.32KViews

Już niedługo tegoroczni absolwenci szkół średnich będą musieli zdecydować, jaką ścieżką będą dalej podążać. Wybór odpowiednich studiów jest trudną decyzją, która będzie miała ogromny wpływ na całe  życie. Znaczna część osób potrzebuje więcej czasu i postanawia odłożyć jej podjęcie, robiąc sobie roczną przerwę od nauki. Najdłuższe „wakacje” w życiu można spożytkować na wiele sposobów. Jednym z najpopularniejszych z nich jest wyjazd do pracy za granicę. Czy warto odważyć się na ten krok? Sprawdź nasze rady!

Intensywny kurs językowy

Możesz mieć pewność, że żaden, nawet najbardziej prestiżowy i kosztowny kurs językowy nie da tak dobrych efektów, jak przebywanie wśród native speakerów. Komunikacja z nowymi znajomymi, obsługą restauracji czy sprzedawcami w sklepach nie tylko pomoże Ci znacząco poszerzyć zasób słownictwa, ale również przełamać barierę językową.

Przede wszystkim: zarobki

Czesne za wymarzone studia na prywatnej uczelni przewyższają Twoje możliwości finansowe? A może rozpoczęcie studiów jest równoznaczne z przeprowadzką do innego miasta i rozpoczęciem życia na własny rachunek? Kilka miesięcy pracy za granicą pozwoli Ci zaoszczędzić sporą kwotę, która umożliwi Ci łatwy start w dorosłe życie. Nie jest tajemnicą, że pensje oferowane przez zachodnich pracodawców są znacznie wyższe niż te, na które mogą pozwolić sobie polskie firmy. Co więcej, pracując legalnie i odprowadzając podatki do zagranicznej kasy, możesz liczyć na zwrot nadpłaconej kwoty w przyszłości (więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie  zwrot-podatkow.pl).

Podróże kształcą

Wyjazd za granicę w celach zarobkowych to nie tylko praca. To również (a może przede wszystkim?) szansa na nawiązanie wartościowych przyjaźni, okazja do zwiedzenia najpiękniejszych zakątków, poznania od podszewki obcych kultur.

root_808
the authorroot_808
zobacz https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ zobacz wiecje