Ciekawe

Czujniki widełkowe dla dokładnej i szybkiej pracy

1.15KViews

 

Sprawny system magazynowy obniża koszty pracy i ułatwia ewidencjonowanie na potrzeby wysyłek i transportu. Nie każdy jednak produkt może być oznaczony fizyczną etykietą. Gdy nie jest to możliwe, nadruk wykonywany jest w technologii widzialnej jedynie przy użyciu światła UV. Czujniki widełkowe pozwalają na skuteczną pracę z każdym rodzajem etykiety produktowej.

Czym są, jak wyglądają i działają czujniki widełkowe?

Nazwa czujniki widełkowe wzięła się z kształtu, jakie ma urządzenie. Jest ono zakończone dwoma wypustkami, co sprawia, że przypomina małe widły. Unikalną cechą jest fakt, że w obudowie znajduje się zarówno nadajnik, jak i odbiornik danych odczytywanych przez czujnik. Dzięki temu praca staje się szybsza i efektywniejsza. Czujniki tego typu produkowane są w różnych rozmiarach dlatego niezwykle łatwo dopasować je do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Mechanizm działania opiera się na skupionej wiązce światła, która pobiera dane zawarte w etykiecie. W przeciwieństwie do barier świetlnych czujnik ma bardziej skupione wiązki światła, dzięki czemu będzie odczytywał również niewidoczne gołym okiem, małe zmiany w odbiciu światła. Zastąpi zatem dodatkowe czujniki pracujące na zasadzie promieni UV. Nawet najmniejsze różnice wynikające z tłumienia światła przez etykiety będą odczytywane w sposób szybki i skuteczny. To urządzenie o wielu różnych zastosowaniach.

Najważniejsze korzyści, jakie zyska przedsiębiorstwo dzięki używaniu czujników widełkowych

Czujniki widełkowe mają różne rozmiary i parametry. Dzięki temu możliwe jest łatwe dopasowanie ich do potrzeb gospodarowania magazynem w konkretnym przedsiębiorstwie. Zwiększona efektywność wysyłki produktów oraz zarządzania gotowymi elementami przyniesie organizacji wymierne zyski. Co więcej, możliwość dopasowywania rozmiaru i kształtu czujników widełkowych pozwala na pracę nie tylko w sposób komfortowy, ale również szybki. Zaś podwójna funkcja czujnika pozwoli zaoszczędzić inwestowane środki.

W jakim ogniwie łańcucha dostaw czujniki widełkowe znajdą zastosowanie?

Dokładne zarządzanie gospodarką magazynową jest ważne z punktu widzenia każdego ogniwa łańcucha dostaw. Czujniki widełkowe znajdą zastosowanie zarówno w sytuacji przyjmowania surowców na magazyn, jak i wtedy, gdy z magazynu wydawane są gotowe produkty. Dobrze dopasowane czujniki tego typu pozwalają w czasie rzeczywistym kontrolować stany magazynowe oraz ewentualne ubytki surowców. Dlatego to niezwykle przydatne urządzenie na każdym etapie przeprowadzanej dostawy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://sensor24h.pl/czujniki-widelkowe/.

root_808
the authorroot_808
icflvacation.com lusion-fp7.org orzwnetrze.com.pl